Акумулятор – доволі поширене та знайоме всім джерело електричної енергії в якому електроди не витрачаються. Найпростіший акумулятор складається з двох пластин зі свинцю, які занурені в сірчаному кислотному розчині. Електростанцію купити від "Квантова Енергія" чи акумулятори для дронів можна в будь-якому магазині.
Базовий алгоритм роботи пристрою заснований на можливості циклічності хімічних реакцій. АКБ представляє собою абревіатуру, яка розшифровується як акумуляторна кислотна батарея. Як правило, це кілька акумуляторів, з’єднаних послідовно. На базі акумуляторі також будують джерела безперебійного живлення (ДБЖ). Хімічні та технологічні процеси, що відбуваються в акумуляторах, залежать від матеріалів. Важливий електричний параметр – це напруга, що спроможна мінятися в межах від 1 до 3.4 Вольта.
Завдання зарядних станцій
Акумуляторні батареї забезпечують резервне живлення у тих випадках, коли відсутнє традиційне живлення від мережі. Сьогодні чимало механізмів функціонують безпосередньо на акумуляторах і саме вони виступають в них основним джерелом енергії.
Особливості сучасних акумуляторів
Будь-який з існуючих типів акумуляторних батарей розроблений для окремих цілей. Відштовхуючись від цього вони дещо вирізняються за технологією виробництва.
Які сьогодні види акумуляторів бувають:
- LFP-акумулятори, перевагою яких є доволі швидка зарядка, 95-98% ККД, в 1,5-2 рази легше свинцевих, від 2000 циклів зарядки-розрядки.
- Нікель-кадмієві акумулятори, традиційними областями використання яких є: медичне обладнання, рації, камери професійного призначення та електроінструмент. NiCd містить токсичні метали і не відрізняється особливою екологічністю.
- Акумулятори NiMH (Нікель-Метал-Гидридні) — має більш високу місткість, у порівнянні з NiCd, але програють по загальному числу циклів розряджання/заряджання.
- Свинцево-кислотні, в яких як електроліт виступає розведена сірчана кислота. Особливість таких пристроїв полягає в їх відносній не герметичності, плюс вони відрізняються регулярним виділенням водню та випаровуванням сірчаної кислоти.
- Літій-іонні акумуляторні батареї, які технологічно дуже крихкі АКБ, тому для гарантування належного рівня безпеки необхідний особливий захист. Застосування знайшли в ноутбуках і смартфонах.
Специфіка обслуговування акумуляторів
Якщо судити зі сторони обслуговування акумуляторні батареї бувають обслуговуваними та необслуговуваними. У випадку першого важливе періодичне поповнення електроліту. Оглядати його слід щонайменше один раз на кілька місяців — рівень електроліту повинен бути на 10-15 см вищим за край сепаратора. Якщо рівень знизився, потрібно долити дистильованої води. Акумулятори необслуговуваного типу потребують всього на всього дотримання оптимального рівня заряду. Це продовжує їх термін служби та справність.